logo

27 maj 2021

6 kroków do oczyszczenia powietrza w domu i wyeliminowania roztoczy

Powietrze jest istotną częścią życia. Oczywiście, potrzebujesz powietrza, aby przeżyć, a jednak wiele osób mieszka w domach ze złą wentylacją i potencjalnymi zanieczyszczeniami w powietrzu. Dokonując kilku prostych zmian w swoim domu, możesz poprawić jakość powietrza i zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnych problemów zdrowotnych, w tym alergii i problemów z układem oddechowym.

Wiele domów ma powietrze, które jest bardziej toksyczne niż powietrze na zewnątrz. Jest to zazwyczaj spowodowane zużytym powietrzem z powodu złej cyrkulacji i wentylacji. Inne czynniki mogą zwiększyć ilość szkodliwych toksyn w powietrzu.

Na przykład, nieświeże powietrze, które przechodzi przez kanały centralnej klimatyzacji lub grzejnika, gazy emitowane przez dywany i farby wpływają na jakość powietrza w Twoim domu. Używanie domowych środków czyszczących również dodaje szkodliwe substancje chemiczne do powietrza.

Nigdy nie lekceważ znaczenia jakości powietrza w Twoim domu. Oto sześć prostych kroków, które możesz podjąć, aby oczyścić powietrze w swoim domu i wyeliminować roztocza.

1. Zwiększ wentylację

Pierwszym miejscem do rozpoczęcia, w celu poprawy jakości powietrza, jest zwiększenie wentylacji w domu. Jest to największe zagrożenie dla Twojego zdrowia i można to naprawić bez większych remontów. Kiedy tylko jest to możliwe, zostaw otwarte okna, aby wpuścić powietrze z zewnątrz w celu cyrkulacji.

Rozważ zainstalowanie wentylatorów sufitowych na wyższych piętrach. Wentylatory sufitowe, nawet jeśli utrzymywane na niskim poziomie, są dobre dla utrzymania powietrza krążącego w całym domu i jest o wiele bardziej opłacalne niż instalowanie centralnej klimatyzacji.

2. Zmniejsz zużycie środków chemicznych

Staraj się nie używać komercyjnych środków czyszczących. Dla właśnie o jakaś gospodarstwa domowego cleaner który regularnie używasz tam jest prawdopodobny DIY wersja który tylko używa naturalnych składniki. Poszukaj w internecie domowych środków czyszczących.

Jeżeli ty no czujesz jak robić twój swój domowym środkom czystości, ty możesz znajdować wiele nietoksycznych, naturalnych środków czystości przy zdrowymi spożywczymi sklepami. Właśnie upewniał się że ty sprawdzasz etykietę i zapewniasz że tylko naturalni składniki używają w tworzyć produkt.

3. Rośliny domowe do oczyszczania powietrza

Dodawanie roślin w całym domu może zwiększyć jakość powietrza w pomieszczeniach. Jest to łatwy i naturalny sposób na oczyszczenie powietrza w domu. Rośliny dodają tlen do powietrza, pomagając stworzyć równowagę w jakości powietrza, która jest bardziej podobna do powietrza, które można znaleźć na zewnątrz. Umieszczanie roślin domowych wokół domu może również pomóc wyeliminować zapachy i dodać przyjemny zapach w domu-użyteczne dla domów ze zwierzętami domowymi.

4. Używaj osuszacza powietrza

Osuszacz powietrza może usunąć nadmiar wilgoci z powietrza. Dom, który ma wysoki poziom wilgotności jest narażony na ryzyko rozwoju pleśni.

Zarodniki pleśni rosną szybko i mogą rozprzestrzeniać się w całym domu i być wdychane do układu oddechowego.

W porównaniu z kosztami eliminacji plagi pleśni, inwestycja w osuszacz jest stosunkowo niedroga. Wiele domów ma tendencję do posiadania większej wilgotności w piwnicy, co czyni ją idealnym miejscem dla osuszacza.

5. Używaj syntetycznej pościeli i tekstyliów

Syntetyczne materiały nie uwalniają tak wielu chemikaliów do powietrza i często są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Używaj syntetycznej pościeli i pierz ją raz w tygodniu. Materiały te są również o wiele mniej prawdopodobne, aby przyciągnąć roztocza, ponieważ nie mogą one żyć poza materiałami syntetycznymi.

6. Odkurzaj i odkurzaj regularnie

Ostatnim krokiem w oczyszczaniu powietrza jest kurz i próżnia na regularnej podstawie. Odkurz swoje ściany, półki i meble, aby zapobiec jakiemukolwiek gromadzeniu się pajęczyn i kurzu. Po odkurzaniu, próżnia twój dom, upewniał się że ty próżnia wokoło twój meble i pod krzesłami i kanapami.

Może nawet chcesz rozważyć wymianę wykładziny na podłogę z twardego drewna. To może być kosztowny krok, ale wykładzina może być głównym źródłem zanieczyszczeń i może przechwytywać i utrzymywać szkodliwe chemikalia. Kurz, sierść i bakterie mogą osadzić się w dywanie, powoli uwalniając się do powietrza, gdy ludzie chodzą wokół. Jeśli podłoga z twardego drewna wydaje się być zbyt drogie, podłoga winylowa jest niedrogie rozwiązanie.

Jeśli poważnie traktujesz zdrowie swoje i swojej rodziny, to powinieneś zwrócić uwagę na jakość powietrza w swoim domu. Jeśli napotykasz "niewytłumaczalne" objawy, zastanów się nad jakością powietrza w swoim domu.

Oczyszczanie powietrza i eliminacja roztoczy nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi sześcioma krokami i skupić się na utrzymaniu czystości w swoim domu. Dzięki kilku prostym krokom, będziesz na dobrej drodze do zdrowszego domu dla swojej rodziny.

Zobacz również