logo

22 lut 2016

O czym pamiętać przy wyborze wyciskarki do soków?

Gdy zastanawiamy się nad tym, które kryterium stosowane podczas wyboru wyciskarki do soków powinno mieć dla nas kluczowe znaczenie, nie powinniśmy polemizować z tym, że najlepiej, jeśli będzie nim praktyczność urządzenia tego rodzaju. Jeszcze przed zakupem wyciskarki warto zastanowić się nad tym, jak często będziemy ją wykorzystywać i jakie mamy wobec niej plany.

jaką wyciskarkę do soków wybrać? ​Inne rozwiązanie sprawdzi się, jeśli będzie ona po prostu jeszcze jednym sprzętem AGD używanym sporadycznie, inne zaś, gdy chcemy pic soki często. Ceny wyciskarek mogą wprawić w zakłopotanie nawet te osoby, które uważają, że niewiele rzeczy jest je w stanie zaskoczyć. Trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które kosztują od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście, w dużym procencie cena przesądza o funkcjonalności urządzenia, wpływ na nią ma jednak także jego marka, gabaryty, a nawet kształt i kolor. Oczywiście, analizując różne rozwiązania, które proponują nam producenci, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, że od wyciskarki oczekuje się, że będzie wyciskała sok.

Tu pojawiają się zresztą pierwsze różnice, nie brakuje bowiem rozwiązań doskonale radzących sobie z owocami, a jednak nie będącymi w stanie wyciskać soku z warzyw albo nasion. Jeszcze przed dokonaniem zakupu warto więc zapoznać się z opiniami, jakie zbiera konkretny produkt, może się bowiem okazać, że kupimy rozwiązanie, które wcale nie jest nam potrzebne. Elementem wyciskarki, którego znaczenia nie da się zakwestionować jest także jej silnik. Przyjmuje się, że powinien on być mocny, choć nie można nie zgodzić się również z tym, że jednym z walorów tego rodzaju urządzenia powinna być także jego cicha praca.

ważne parametry wyciskarkiCo do zasady, moc indukcyjnych silników większości wyciskarek jest zbliżona, jeszcze przed dokonaniem zakupu nie zaszkodzi jednak, jeśli zapoznamy się ze szczegółowymi informacjami na jej temat. Niektóre modele charakteryzują się również tym, że silniki, w które są wyposażone, pracują wyjątkowo dobrze wówczas, gdy stosuje się ich niskie obroty, a w związku z tym wykorzystywanie ich do soków z twardych owoców i warzyw może się okazać niepotrzebnym przeciążeniem. Podstawą jakości wyciskarki do soków jest również jej gwarancja, która powinna wynosić od dwóch do trzech lat.

Zobacz również