logo

11 mar 2016

Wyciskarka do soków – dlaczego warto mieć takie urządzenie w domu?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie. Świeże soki znakomicie zastępują spożywanie owców i warzyw w całości na surowo.

Soki jakie możemy dostać w sklepie, choć opatrzone w napisy że „świeże i bez konserwantów”, nie zawsze spełniają nasze wymagania i są dobrym rozwiązaniem, a do tego ich cena jest dosyć wysoka. Najlepszym sposobem jest zakup urządzenia do produkcji soku w domu, czyli wyciskarki, która pozwoli na przygotowania najlepszej jakości. Modeli wyciskarek na rynku jest mnóstwo i każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Coraz częściej zamiast tradycyjnych sokowirówek są kupowane właśnie wyciskarki, ze względu na ich wyjątkowe cechy i parametry jakościowe napoju jaki przygotowują.

Pomimo dosyć wysokiej ceny, są to urządzenia w które warto zainwestować, ponieważ zyskuje na tym nasze zdrowie i dobre samopoczucie, co jest bezcenne. Sok z wyciskarki to prawdziwa bomba witaminowa, która zapewni nam wigor i energię na cały dzień. Do tego ma właściwości zdrowotne i chroni nas przed wieloma chorobami. Sok z wyciskarki ma wysoki poziom składników odżywczych, które w takiej postaci są łatwiej przyswajalne i szybciej trafiają do naszych komórek. W procesie produkcji soków urządzenie nie nagrzewa się jak to ma miejsce w przypadku sokowirówki, więc nie dochodzi do utraty wielu witamin, enzymów i minerałów.

sok z wyciskarki Sok w ten sposób przygotowany jest szybciej trawiony, a jego składniki odżywcze około 15 min po spożyciu trafiają już do naszych komórek, regulując ich działanie i odpowiedni proces regeneracji. W wyciskarce możemy uzyskać soki z niemal każdego warzywa i owocu, co nie jest możliwe w przypadku sokowirówki. Do wyciskarki damy rośliny liściaste, a oprócz tego świeże zioła lub trawy pszeniczne, nasiona i ziarna. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologi sama praca urządzenia jest niezwykle cicha, co daje komfort jej użytkowania. Konstruktorzy zadbali o jej nowoczesny design, lekką budowę, materiały nieszkodliwe dla naszego zdrowia użyte do jej produkcji oraz łatwość czyszczenia i konserwacji.

Zobacz również