logo

4 mar 2016

Sok z jagód i żurawiny - prezentacja zalet

Trudno nie zgodzić się z tym, że każdy owoc ma właściwości prozdrowotne, które sprawiają, że warto po niego sięgać. Niektóre z nich w szczególny sposób zasługują jednak na uwagę.

Jeśli zależy nam na poprawie pracy mózgu oraz na oczyszczeniu dróg moczowych, w centrum naszego zainteresowania powinny się znaleźć przede wszystkim jagody i żurawina. Gdy przygotowujemy sok z jagód, wskazane jest zadbanie o to, aby serwować go z niewielką ilością wody. Trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z owocem, w którego skład wchodzą spore ilości kwasów organicznych. Jeśli więc sięgniemy po świeżo wyciśnięty sok połączony z wodą, możemy mieć pewność, że zaaplikujemy naszemu organizmowi znakomity napój o właściwościach leczniczych. Wśród jego zalet wymienia się zwalczanie problemów z zaparciami, może być on jednak również stosowany jako płukanka, co sprawia, że pozwala na eliminowanie stanów zapalnych jamy ustnej.

zdrowy sok z jagód Sok z jagód jest przy tym rozwiązaniem wysoko cenionym przez okulistów. Nie może być zresztą inaczej, jeśli weźmie się pod uwagę to, że jagody wpływają znakomicie na proces regeneracji siatkówki. Z przyswajaniem soku z jagód problemów nie mają zresztą nawet małe dzieci, co jest jego kolejną zaletą. Również sok z żurawiny sprawia, że nie można nie doceniać jego właściwości prozdrowotnych. Tu na pierwszy plan wysuwa się to, że jest on naturalnym sposobem na skuteczną walkę z bakterią E coli. To właśnie jej obecność w organizmie jest częstą przyczyną zakażenia dróg moczowych, a świeży sok z żurawiny nie tylko neutralizuje zakażenie, ale i zwiększa ilość substancji ochronnych w niepewnych okolicach.

Współcześnie świeżo wyciskane soki z owoców są wykorzystywane jako pomoc w walce z niemal każdym rodzajem choroby. Nie może być zresztą inaczej. Soki takie mają nie tylko wiele witamin, ale również możliwość działania na konkretne stadium schorzenia, z którym w danym momencie mamy do czynienia. Najlepiej pić soki świeże znane też jako jednodniowe. To właśnie one dają nam gwarancję, że wartościowe substancje znajdują się w nich w największej ilości. Już choćby dlatego dobra wyciskarka powoli staje się rozwiązaniem nieocenionym.

Zobacz również