logo

22 gru 2020

Kompletny przewodnik po poszczeniu sokiem i ucztowaniu sokiem

Przeżyj cud poszczenia/ karmienia się sokiem, jako sposób na detoksykację swojego ciała.

Juice FASTING i juice FEASTING, zwane również "dietą sokową", "juice cleanse" lub "juice detox" to wszystkie sposoby na detoksykację i odżywianie organizmu poprzez picie (lub jedzenie, w przypadku ucztowania sokami) dużej ilości świeżych owoców i warzyw.

Kluczem jest nawilżenie i odżywienie komórek za pomocą wysokiej jakości witamin, minerałów, enzymów i przeciwutleniaczy, których nie otrzymujesz z gotowanych produktów.

FASTING SOKU

Osoba sporządzająca sok FAST spożywa tylko soki ze świeżych owoców i warzyw, tyle razy dziennie, ile chce i może wygodnie pić, w miejsce swoich stałych posiłków żywieniowych.

Ilość soków wypijanych dziennie wynosi 2-3 litry/kwartały dziennie. Pomiędzy sokami można pić również zupy warzywne, herbaty ziołowe i dużo czystej wody pitnej. Innymi słowy, jest to dieta czysto płynna, odżywcza.

Przy takim poście z sokiem reakcje lecznicze mogą wystąpić wcześniej w postu i być może poważniejsze, ale uważaj je wszystkie za dobre oznaki, że twoje ciało jest na drodze do uzdrowienia!

picie soku

Istnieją różne interpretacje biesiadowania sokami, choć dla mnie SOKOWANIE oznacza spożywanie soków (1-2 litry/kwartały dziennie) oraz spożywanie świeżych owoców i warzyw.

Do ucztowania sokiem można włączyć lekko ugotowane warzywa (gotowane na parze, lekko podsmażane lub blanszowane). Chodzi o to, aby nie być głodnym i można jeść tyle, ile się chce, bez przymusu.

Podczas ucztowania sokiem eliminujesz z diety wszystkie inne szkodliwe produkty: Mąki i produkty cukrownicze, przetworzone i smażone w głębokim tłuszczu, nabiał i produkty mięsne, soda, alkohol i kofeina.

Czy powinni Państwo jeść soki FAST, czy też Juice FEAST?

Ty decydujesz, czy chcesz szybko sokować, czy ucztować z sokiem. Nie ma żadnych twardych i szybkich zasad.

Niektórzy lubią zachować prostotę, pijąc tylko soki, wraz z wodą, bulionami i herbatami ziołowymi. To jest wspaniałe, to działa!

Niektóre osoby nie mogą sobie pozwolić na głód (jak w przypadku cukrzyków), więc wolą jeść razem z sokiem. Następnie idźcie na sok FEAST, jak opisano powyżej. Ucztowanie na świeżym, organicznym jedzeniu jest kluczem do uzdrowienia. To też działa.

Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, jest to unikalne dla Ciebie oczyszczenie z soków i detoksów. Picie zwiększonej ilości soków dostarcza Ci różnych składników odżywczych, których inaczej byś nie dostał.

Ilość, którą pijesz decyduje o tym, jak szybko wyleczysz się z dolegliwości. Ty decydujesz o tym, jak szybko chcesz się wyleczyć.

Ucztowanie sokami jest odpowiednie dla Ciebie, jeśli jesteś cukrzykiem lub cierpisz na hipo/hiper-glikemię, ale trzymaj się tylko zielonych soków.

Jeśli będziesz lub właśnie przechodził operację, uczta z sokami może być idealną dietą w Twojej sytuacji, choć w zmniejszonej ilości.

Twój kompletny przewodnik po udanej uczcie sokowej

Oczywiście będziesz miał jeszcze wiele innych pytań dotyczących szybkiego i bezpiecznego przyrządzania soku. Rozkładam te informacje na mniejsze strawne artykuły w linkach poniżej (lub po lewej stronie, jeśli korzystasz z pulpitu).

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad zrobieniem bezpiecznego fast/feastu z sokiem, przeczytaj dokładnie wszystko, co możesz o nim wiedzieć. Chodźcie ze mną, jak podzielę się z wami moim osobistym doświadczeniem.

Zanim przejdziemy dalej, są dwa bardzo ważne czynniki, które musimy rozważyć:

1. Obecny stan Pana/Pani zdrowia

NIE MOŻNA próbować szybkiego wypicia soku, jeśli twój obecny stan zdrowia mieści się w jednej z poniższych kategorii:

 • Jesteś w ciąży lub karmiąca.
 • Masz jakikolwiek rodzaj zaburzeń w odżywianiu (wtedy ścisły nadzór jest niezbędny dla powodzenia Twojego leczenia).
 • Jesteś na codziennych lekach na receptę. Proszę skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, który jest wykwalifikowany w zakresie żywienia lub detoksykacji.
 • Nie wolno Ci samodzielnie odstawiać lub redukować swoich leków. Jeśli cierpisz na chorobę nerek lub wątroby, masz anemię, niskie ciśnienie krwi, nieuleczalną chorobę, padaczkę lub inne przewlekłe schorzenia, nie zaleca się szybkiego sokowania / karmienia UNLESS jesteś na Gerson Therapy. (Ten temat nie jest obecnie omówiony na tej stronie).

Poszczenie / karmienie sokiem jest najlepsze dla osób, które mają problemy zdrowotne i chcą się dobrze odżywiać. Jeżeli należysz do powyższych kategorii, powinieneś pościć tylko pod ścisłym nadzorem lekarza.

Jeżeli zdecydujesz się na post sokowy, zapoznaj się ze wszystkimi jego konsekwencjami i dowiedz się, czego możesz się spodziewać, żeby móc jak najwięcej skorzystać z postu sokowego. Nie chcesz niepożądanych niespodzianek.

2. Czy twoja sokowirówka jest bezpieczna w użyciu na posty sokowe?

Wszystko, co mam tu do powiedzenia na temat bezpiecznego postu sokowego, to użycie bezpiecznej wyciskarki do soków. Często zniechęcam do używania sokowirówki do sokowirówki na post, ponieważ może ona wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Proszę przeczytać o tym, czy pańska sokowirówka jest bezpieczna.

Jeśli możesz, zainwestuj w wolną sokowirówkę, która będzie służyć Ci przez całe życie, dostarczając świeże soki w najlepszej formie.

Kolejną wadą używania sokowirówki odśrodkowej jest to, że nie jest ona tak skuteczna do soku z zielonych warzyw, które są najważniejszymi składnikami szybko gojącymi się.

Ponadto, słowo ostrzeżenia, przy użyciu sokowirówki, wynik twojego postu sokowego może nie być tak optymalny, jak gdybyś używał sokowirówki zębatej.

Ludzie mówili mi, że za pomocą sokowirówki też mają się dobrze. Dobrze z tym. Ale natknąłem się również na ludzi, których zdrowie uległo pogorszeniu, mimo że picie soków przez lata, które odkryłem, odbywało się przy użyciu sokowirówki.

Przyczyną może być lub nie rodzaj użytej sokowirówki, ale rozumiejąc, co oksydacja robi z ciałem, nie zaryzykowałbym picia utlenionych soków. Ty decydujesz, w którą stronę chcesz iść.

Kiedy jest najlepsza pora roku na sok?!

Nie ma wątpliwości, że post sokowy to świetny sposób na detoksykację i uzdrowienie organizmu. Jednak, jeżeli chodzi o wybór pory roku na post sok, jest kilka rzeczy, które musisz rozważyć.

Po pierwsze, zastanów się, gdzie mieszkasz. Jeżeli mieszkasz w miejscu, które jest gorące i wilgotne przez cały rok, np. w krajach położonych w pobliżu równika, to post sokowy o każdej porze roku jest łatwą decyzją. Każdy czas to dobry moment!

Jeżeli jednak mieszkasz w zimniejszych krajach, gdzie są cztery pory roku, np. na półkuli północnej albo południowej, to może być pomocne poszczenie sokiem w cieplejszych miesiącach.

Oto dlaczego...

Świeżo wyciskane soki są na ogół bardziej "chłodzące" w naturze. Na przykład, w zimie, organizm będzie miał tendencję do pragnienia miski gorącej zupy, zamiast wypić szklankę soku arbuzowego.

Cóż, od czasu do czasu możesz chcieć wypić sok arbuzowy w zimny dzień, ale Twój organizm z pewnością nie będzie się dobrze czuł, pijąc świeże soki "chłodzące" każdego dnia przez całe tygodnie.

W zimnych miesiącach, aby utrzymać ciepło, Twój organizm musi jeść stałe, gorące, ugotowane jedzenie. Jeżeli jednak w zimie szybko wypijesz sok, może to jeszcze bardziej obniżyć temperaturę ciała, a tym samym wywołać dyskomfortowe uczucie ciągłego zimna. Nie jest to pomocne w przypadku chorób takich jak zapalenie stawów, niedoczynność tarczycy i zespół Raynauda.

Jeśli po prostu musisz szybko sok w zimie, bez względu na przyczyny, są sposoby, aby pracować wokół niego:

 • Zrobić sok FEASTING do włączenia lekko gotowane jedzenie w swoim reżimie.
 • Włączcie do swoich soków i posiłków tak dużo tych rozgrzewających ciało pokarmów, jak tylko możecie.
 • Dodawaj przyprawy do swoich soków i potraw.
 • Pijcie gorące rosoły i zupy.
 • Pijcie herbaty ziołowe.
 • Na tej stronie znajdziesz kilka sugestii dotyczących tego, co możesz szybko dodać do swojego soku.
 • Chodzi o to, aby być kreatywnym, sprawić, aby to działało dla Ciebie.

Jak Szybki Sok: Wszystko, co musisz wiedzieć

Jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz szybko pić sok, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w sokowirówce. W tym pełnym przewodniku postu sokowego opisujemy wszystko, co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem postu sokowego. Niektóre z tych tematów, o których być może nawet nie pomyślałeś.

Proszę, poświęć trochę czasu na przeczytanie każdego artykułu:

1. Zalety postu sokowego: 1.

Ludzie szybko spuszczają soki z różnych powodów. Niektóre soki szybko do detoksykacji - "reset wewnętrzny przycisk", niektóre soki szybko do uzdrowienia, inne szybko do utraty wagi.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu poszczesz, kiedy szybko sokisz, masz dwie bardzo ważne korzyści - pozwalasz swojemu układowi trawiennemu odpocząć, a ciału uzdrowić się.

W tym artykule wymieniono wiele cudownych korzyści płynących z postu sokowego. Jeżeli rozważasz post sokowy a post wodny, to tutaj też znajdziesz swoją odpowiedź.

2. Dlaczego musisz pościć na soku.

Jest tu mały wykres, który pokaże ci, gdzie jesteś ze swoim zdrowiem. Z tego wykresu możesz zobaczyć wczesne stadia rozwoju choroby przewlekłej, które sygnalizują Ci, że chcesz coś zrobić ze swoim zdrowiem.

Jeżeli doświadczysz któregoś z objawów wymienionych w tym artykule, post sokowy z pewnością będzie dla Ciebie korzystny, niezależnie od tego, czy jest to krótki, czy długi post.

3. 3. Jak przygotować się do postu sokowego?

Szybkie wypicie soku wymaga pewnych zakupów owoców i warzyw, pokrojenia ich, wypicia soku i umycia (taka jest rzeczywistość).

Ten artykuł pomoże Ci zaplanować przyszłość tak, abyś mógł rozpocząć tę cudowną podróż na dobrej stopie, po picie soku.

4. Etapy postu sokowego

Myślisz, że zdecydowałeś się na ilość dni na szybkie sokowanie. Ten artykuł przeprowadzi cię przez etapy postu sokowego.

Każdy jest na innym etapie swojego życia i zdrowia. Kiedy jednak wyruszysz w podróż poszczeniem sokiem, zaczniesz odczuwać zmiany w swoim ciele, w zależności od tego jak długo pijesz sok.

Bądź wyposażony w te informacje, żebyś wiedział, czego się spodziewać i nie doznał niechcianych niespodzianek.

5. Prowadzenie dziennika na temat swojej szybkiej podróży z sokiem

Nie zostawiaj wszystkiego w pamięci. Przez większość czasu nie możemy nawet przypomnieć sobie, co jedliśmy na lunch dwa dni temu. Jest wiele korzyści z prowadzenia szybkiego dziennika soków, który pomaga śledzić to, co zadziałało, a co nie.

Narzędzie to jest bardzo przydatne w przyszłości i pomaga uczynić twój sok szybszym, bardziej znaczącym dla ciebie. Przejdź tutaj, aby uzyskać listę kontrolną przedmiotów, które powinny znaleźć się w twoim dzienniku soków.

6. Czego można się spodziewać po szybkim soku

Niezależnie od tego, czy jesteś na krótkim postu sokowym, czy na przedłużonym postu sokowym, na pewno doświadczysz pewnych objawów, których normalnie nie odczuwasz.

Mogą pojawić się bardziej intensywne bóle, mdłości lub wzdęcia. Kiedy się ich spodziewasz, będzie łatwiej, kiedy rzeczywiście będziesz ich doświadczać. To wszystko są pozytywne oznaki, że coś w twoim ciele działa w kierunku uzdrowienia.

7. Uzdrawiające reakcje podczas postu sokowego

Jeśli zdecydujesz się na przedłużony post soku w celach terapeutycznych, możesz doświadczyć pewnych fizycznych reakcji uzdrawiających, lub czasami nazywanych "kryzysem uzdrawiającym".

Ten artykuł wyjaśnia, dlaczego doświadczasz tych reakcji, jak je rozpoznać i jak długo będą one trwać.

Przy przedłużonych postach sokowych mogą wystąpić również emocjonalne reakcje lecznicze. Reakcje emocjonalne mogą nie być przyjemne, a czasami nawet wydawać się przerażające, ale są one konieczne, kiedy przechodzisz przez proces uzdrawiania i usuwasz je z organizmu.

Tłumione negatywne emocje i urazy zapisują się w twoich głębokich tkankach jako toksyny. A przy głębokim oczyszczaniu poprzez przedłużone posty sokowe, można je wydalić, przynosząc bardzo potrzebną ulgę.

8. Ile soku do wypicia na jednym pożywieniu

Kiedy szybko się sokisz, musisz podjąć świadomy wysiłek, aby wypić wystarczającą ilość płynu w ciągu dnia. Kluczem do postu sokowego jest nawodnienie z wykorzystaniem wszystkich naturalnych witamin, minerałów i enzymów. Co więc pomaga w nawodnieniu, a ile jest wystarczające?

W tym artykule omówiono, jakie płyny możesz szybko włączyć do soku, żeby utrzymać ciało nasycone różnymi substancjami odżywczymi.

9. Jak przechowywać świeżo wyciskane soki przez dłuższy czas

Jest to częste pytanie, które większość ludzi zadaje, gdy zaczynają sok. Jeśli idziesz na sok szybko, jest szansa, że będziesz chciał zrobić więcej soków i przechowywać je, aby nie spędzać czasu na sokowanie i mycie cały czas!

Omówimy kilka wskazówek, jak zachować świeżo wyciskane soki na dłużej. Opcje przechowywania odgrywają również ważną rolę w zapewnieniu, że soki pozostaną jak najbardziej świeże.

10. Szybkie plany dotyczące soków

Więc zaszedłeś tak daleko i zdecydowałeś się na szybki sok. Przygotowaliśmy kilka planów postu sokowego, podzielonych na jeden tydzień, dwa tygodnie, trzy tygodnie i więcej. W każdym artykule omówimy, jak możesz przygotować się do programu, czego możesz się spodziewać w trakcie i po postu sokowym.

 • 3 do 7 dni detoksykacji/oczyszczania soków
 • Od 8 do 14 dni detoksykacja/oczyszczanie soków
 • 15 do 21 dni detoksykacji/oczyszczania szoku i nie tylko

11. Szybkie receptury na soki

Jeżeli jesteś nowy w poszczeniu sokowym, możesz być ciekawy, co włączyć do swojego soku. Możesz użyć prawie wszystkich owoców i warzyw. Jeżeli masz problem z cukrem we krwi, to trzymaj się więcej zielonych soków warzywnych; zielone jabłka i cytryny są dozwolone.

Jeśli chodzi o mnie, to jest kilka owoców i warzyw, które zwykle używam podczas postu sokowego. Robię je wszystkie w dużych ilościach i przechowuję je w lodówce nawet przez 3-4 dni.

Dowiedz się o tych składnikach, których możesz używać w swoich przepisach na sok w postach i o powodach, dla których powinieneś ich używać. Możesz być kreatywna, mieszać i dopasowywać je.

12. Szybkie porady dotyczące soków dla osób pracujących

Przy odrobinie planowania, post sokowy może być dla Ciebie dobry, nawet jeżeli jesteś w pracy przez większość dnia i tygodnia.

Omówimy kilka praktycznych wskazówek, których możesz użyć, żeby post sokowy działał nawet dla osób zapracowanych, takich jak ty.

13. Uzupełnienia podczas postu sokowego - czy są ci one potrzebne?

Jest to ważne pytanie, które często zadawane jest przez osoby biorące udział w poszczeniu sokowym: "Co z błonnikiem, białkiem i suplementami podczas postu sokowego?"

Dowiedz się, jakie owoce i warzywa mogą dostarczyć ci białka, a przede wszystkim składniki odżywcze, których twoje ciało potrzebuje w czasie postu sokowego, do detoksykacji i odżywiania.

14. Pisanie własnej listy zakupów

Do tej pory powinieneś mieć pojęcie, jak długo chcesz jechać szybko na swoim soku. Trochę planowania pomaga ograniczyć marnotrawstwo.

Nie ma żadnej "jednej listy pasującej do wszystkich". Każdy człowiek ma inne potrzeby, inny budżet, inny rodzaj sokowirówki (co oznacza, że otrzymujesz inną wydajność soku) i inne cele. Oto kilka rzeczy do rozważenia.

15. Masaż limfatyczny w celu doładowania oczyszczania soku

Szybki sok to świetny sposób na detoksykację i przepłukanie organizmu szkodliwymi toksynami w celu rewitalizacji całego naszego organizmu. Kiedy połączysz swój post sokowy z masażem, może to zwiększyć skuteczność detoksykacji.

Istnieją metody samomasażu, które można zrobić, aby Twój płyn limfatyczny poruszał się prawidłowo, aby promować łatwiejszą detoksykację.

16. Jak bezpiecznie rozbić szybko sok

Przełamywanie postu jest ważną częścią całej twojej szybkiej podróży po soku. Bezpieczne i odpowiedzialne łamanie postu zapewni, że wyniki końcowe Twojego soku szybko przejdą długą drogę.

Dajemy Ci tutaj kilka wskazówek, jak możesz delikatnie i bezpiecznie przerwać swój post, z sugestiami dotyczącymi niektórych pokarmów, które możesz jeść, i kiedy możesz wprowadzić je z powrotem do swojej diety.

17. Post sokowy dla utraty wagi

Głównym powodem robienia postu sokowego jest zazwyczaj powód zdrowotny. Post sokowy oczyszcza organizm z toksyn, a następnie odżywia go z powrotem do zdrowia.

Kiedy idziesz na postu sokowym, możesz początkowo zobaczyć dużą utratę wagi ciała - to jest utrata masy ciała wody. Następnie utrata masy ciała może być płaskostopniowa. Twoje ciało jest inteligentne w tym, że wie, co naprawić najpierw w twoim organizmie, a utrata masy ciała nastąpi.

Rozszerzony sok szybko, w tym głównie zielone soki warzywne byłoby bardziej skuteczne dla utraty wagi.

18. Szybki post sokowy wyniki

Wszyscy kochają historię sukcesu. Możesz przeczytać o doświadczeniach innych producentów soków i ich wynikach po postu sokowym.

Mam nadzieję, że ten przewodnik po soku okazał się dla Ciebie przydatny. Jeśli jest więcej informacji, które powinny znaleźć się na tej stronie, daj mi znać!

Wesołego sokowirania!!

Zobacz również